3D skenavimo etapai

Išoriškai 3D skenavimo procedūra atrodo gana paprasta – prietaisas apšvietė gaminį ir 3D vaizdas kompiuterio ekrane yra paruoštas. Tačiau iš tikrųjų viskas yra šiek tiek sudėtingiau. 3D skenavimo procesą galima suskirstyti į šiuos veiksmus:

Objekto paruošimas

Objekto paruošimas apima:

sudėtingo gaminio išardymas į dalis;
valymas nuo purvo ir rūdžių;
markerių taikymas.
Juodus, blizgančius ir permatomus paviršius prieš skenuojant reikia iš anksto paruošti, kitaip skaitytuvas jų tiesiog „nematys“. Ant anksčiau išvalyto paviršiaus purškiamas baltos spalvos matinis purškalas. Po nuskaitymo purškalą galima nuplauti vandeniu, o likučius sunkiai pasiekiamose vietose galima pašalinti alkoholiu.

Siekiant geriausio automatinio atskirtų dalių sujungimo, ant detalės uždedami žymekliai – juodi taškeliai ant lipnaus pagrindo, kurie po nuskaitymo lengvai pašalinami ir nepalieka pėdsakų.

Skenavimo zonos paruošimas ir skenerio kalibravimas

Skeneris sukonfigūruojamas ir kalibruojamas atsižvelgiant į detalės dydį ir reikiamą nuskaitymo tikslumą.

Gauti pakankamą skaičių skenų iš visų detalės pusių.

Ypač sunku nuskaityti sunkiai pasiekiamose vietose. Šiuo atveju skaitytuvui liks nepasiekiami keli paviršiai, pavyzdžiui, gilios skylės; jie turės būti baigti modeliavimo etape.

Automatinis arba pusiau automatinis skenuotų paviršių sujungimas

Programinėje įrangoje, pateiktoje kartu su skaitytuvu, skenuoti paviršiai sujungiami į vieną modelį, taip pat galima atlikti pirminį modelio valymą nuo šiukšlių, triukšmo ir skylių.

Rezultatas yra modelis stl formatu (dalies paviršius, susidedantis iš daugybės trikampių).

Stl modelio apdorojimas

Specialioje programinėje įrangoje, pavyzdžiui, „Geomagic“, „stl“ modelis yra paruošiamas, šiame etape gaunamas lygus, tvirtas paviršius. Dauguma operacijų atliekamos pusiau automatiniu režimu. Šio etapo sudėtingumas priklauso nuo to, kaip gerai produktas buvo nuskaitytas. Tokį modelį jau galima siųsti 3D spausdinimui, tačiau jo negalima redaguoti CAD programoje, tam reikia sukurti tvirtą modelį.

Parašykite komentarą