3D spausdinimas juvelyrikoje ir odontologijoje

3D spausdinimo naudojimas papuošaluose ir odontologijoje

Papuošalų gamyba naudojant stereolitografiją leidžia greitai ir nebrangiai sukurti unikalaus dizaino papuošalus.

SLA TECHNOLOGIJOS TAIKYMAS PAPUOŠALUOSE

Yra dvi 3D spausdintų papuošalų rūšys:

  1. Produktai, kurie yra iškart paruošti dėvėti, gamyba: tai yra, produktas yra atspausdintas su 3D spausdintuvu, kuris vėliau šiek tiek modifikuojamas, dažomas – ir papuošalai yra paruošti.
  2. Liejimui skirtų 3D modelių spausdinimas vėlesniam juvelyrikos detalių liejimui iš tauriųjų metalų: 3D modeliavimo technologijos ir SLA spausdintuvai naudojami kuriant būsimų papuošalų trimačius dizainus, kuriems būdingas didžiausias tikslumas ir galimybė detalizuoti smulkiausius elementus.
3D spausdinimo naudojimas papuošaluose ir odontologijoje
3D spausdinimo naudojimas papuošaluose ir odontologijoje
3D spausdinimo naudojimas papuošaluose ir odontologijoje

FOTOPOLIMERAI ODONTOLOGIJOJE

Šiuo atveju įprastas posakis „papuošalų tikslumas“ turėtų būti suprantamas pažodžiui. Dėl šios savybės produktų gamyba pagal SLA technologiją yra reikalinga ne tik papuošalams, bet ir odontologijai, kuriant chirurginius šablonus.

3D spausdinimo naudojimas papuošaluose ir odontologijoje
3D spausdinimo naudojimas papuošaluose ir odontologijoje

3D SPAUSDINIMO NAUDA ODONTOLOGAMS IR JUVELYRAMS

  • Didelis tikslumas: juvelyrikos maketų gamyba naudojant SLA technologiją beveik visiškai pašalina žmogiškojo faktoriaus ir klaidų įtaką, visas produkto kūrimo procesas yra kiek įmanoma automatizuotas. Detalė yra tokia pati, kokią matė dizaineris ar klientas, be „staigmenų“, kurios eskize atrodė gerai, tačiau nebuvo numatytos faktiniame papuošalų panaudojime.
  • Galimybė atlikti pataisymus: prieš spausdinant papuošalą 3D spausdintuvu (neatsižvelgiant į technologiją), jo virtualus 3D modelis sukuriamas tolesniam spausdinimui specialioje programoje. Šį virtualų 3D modelį galima bet kada pataisyti ir atspausdinti atlikus pataisymus – jis yra daug pigesnis ir greitesnis nei „eksperimentavimas“ su tauriaisiais metalais brangaus produkto kūrimo procese.
  • Prieinamumas: juvelyrinių dirbinių gamyba naudojant SLA technologiją vystosi labai greitai, ir, atsižvelgiant į didelę paklausą, artimiausioje ateityje jie taps pigesni tik tol, kol taps prieinami absoliučiai visiems. Jau dabar 3D spausdinimo paslaugos kaina yra palyginti maža – ypač atsižvelgiant į rezultato išskirtinumą.
  • Efektyvumas: naudojant spausdinimą pagal SLA technologiją kelis kartus sutrumpėja papuošalų gamybos laikas.

Atitinkamai padidėja produktyvumas, sumažėja gatavų papuošalų kaina ir tampa įmanoma žymiai padidinti pardavimus. Tai yra, dabar juvelyrikos versle vyksta esminis posūkis – išskirtinumo nebebus lydima per didelė kaina ir didžiulės laiko investicijos.

Parašykite komentarą