Kaip 3D spausdinimas gali išgelbėti gyvybes per koronaviruso protrūkį

Įprastai„Formlabs“ parduoda 3D spausdintuvus, bet ne 3D spausdintus daiktus.

Tačiau netolimoje ateityje įmonė parūpins 250 spausdintuvų, skirtų kasdien pagaminti iki 100 000 nosies tamponų, naudojamų imti mėginiams „Covid-19“. Šie spausdintuvai yra Ohajo gamykloje ir anksčiau buvo naudojami dantų gaminių pavyzdžiams gaminti, norint parduoti įrangą.

Bendrovė netrukus pradės pristatyti šiuos tamponus į visas šalies ligonines, kuriose trūksta reikiamų priemonių ir reikia diagnozuoti pacientus koronaviruso protrūkio metu. Tarp šių ligoninių yra „Northwell Health“ Niujorke ir „Tampa General Hospital“ Tampoje, Floridoje.

„Aš net negaliu pasakyti, kiek ligoninių ir kitų sveikatos priežiūros įstaigų paprašė mūsų padėti šioje situacijoje“, – sako Davidas Lakatosas, „Formlabs“ gamybos vadovas, įsikūręs Somervilyje, Masačusetse.

Kadangi pandemija sutrikdė pagrindinių sveikatos priežiūros produktų tiekimo grandines visame pasaulyje, keletas skaitmeninių gamybos įmonių prisijungė, kad patenkintų neatidėliotinus sveikatos priežiūros poreikius.

Nesant aiškių ir organizuotų federalinių pastangų padidinti gamybą, daug kas skiriama konkretiems poreikiams tenkinti. Gamintojai, universitetai ir sveikatos priežiūros organizacijos , tiek valstybinės, tiek vietinės, bando nustatyti įmones, turinčias reikiamų galimybių ir kompetencijos, tiesiogiai susisiekdamos su jomis arba naudodamos neformalius verslo ryšius, kad jose rastųsi. Kai kurie prekybos, mokslinių tyrimų ir medicinos centrai sudaro laikinas koalicijas šioms pastangoms koordinuoti.

Kritinio tiekimo grandinės trūkumo sumažinimas galėtų padėti užtikrinti tam tikrą apsauginių kaukių, nosies tamponų, mechaninio kvepavimo prietaisų (ventiliatorių) ir kitų produktų tiekimo lygį ligoninėms artimiausiomis savaitėmis, kai ligų skaičius pasieks didžiausią skaičių. Tačiau 3D spausdinimas paprastai suvokiamas kaip laikina priemonė, o ne tobulas sprendimas. Neorganizuotas, išsklaidytas požiūris pramonėje toli gražu nėra idealus būdas gaminti komponentus ir produktus, nuo kurių priklauso daugelio pacientų gyvybė ir mirtis.

Galų gale, koks didelis 3D spausdinimo vaidmuo gelbstint gyvybes, priklauso nuo to, kaip greitai liga plinta, ir kaip greitai gamintojai ir tiekėjai visame pasaulyje gali imtis veiksmų perorientuoti ir išplėsti savo galimybes.

Kaip 3D spausdinimas gali išgelbėti gyvybes per koronaviruso protrūkį

„Mes neturime daug laiko pasiruošti“, – sako Vicki Holtas, „Maple Plain“ (Minesota) „Protolabs“, pagal užsakymą 3D spausdinimo ir liejimo įmonės, vykdomasis direktorius. „Mes ketiname parūpinti pakankamai ligoninių lovų ir intensyvios terapijos įrangos, kol liga pasieks aukščiausią tašką. Todėl stengiamės tiekėjams suteikti pakankamai laiko tam pasiruošti “.

Speciali tyrėjų komanda iš tokių institucijų kaip Pietų Floridos universitetas, Harvardo, Stanfordo ir Beth Israel medicinos centras atvirai dirba, kad išleistų bendras 3D spausdintų bandomųjų tamponų gamybos gaires. Grupė tariasi su FDA, pabrėždama jų pastangas „GitHub“. Ketvirtadienį grupė pranešė, kad nemažai projekte dalyvaujančių bendrovių, įskaitant tokias kompanijas kaip „Formlabs“, „Carbon“, „Hewlett-Packard“ ir „EnvisionTec“, jau ruošiasi išleisti specialius tamponus ir artimiausiu metu galės tiekti iki 4 milijonų tamponų. per savaitę.

Anot pranešimo, ligoninės gali kreiptis į skubios pagalbos tarnybas, kad būtų pareikalauta reikiamų atsargų.

Kitos pastangos naudoti 3D spausdinimą kovojant su koronavirusu apima:

„Desktop Metal“ Burlingtone, Masačusetse, sukūrė svetainę gamintojams, kurioje gamintojai gali pateikti prašymus dėl metalinių komponentų, reikalingų medicinos prietaisams, esant ribotoms tiekimo sąlygoms.

Redwood City, Kalifornijoje įsikūręs „Carbon“, kartu su „Verily“ sukūrė veido kaukes. Ši apsauginė įranga padeda išvengti infekcijos ir ligų plitimo tarp sveikatos priežiūros darbuotojų, tačiau tokių kaukių trūksta daugelyje JAV ligoninių. Pasak „Forbes“, grupė jau sukūrė prototipus ir išsiuntė juos vertinti į kelias ligonines Bay Area mieste San Franciske.

Pirmaujanti sveikatos priežiūros sistema Pietų Kalifornijoje „Prisma Health“ paskelbė gavusi FDA patvirtinimą 3D spausdinimo VESper split vamzdeliams, kurie leis naudoti vieną ventiliatorių keturiems pacientams, turintiems sunkių kvėpavimo problemų, gydyti tuo pačiu metu, kai ventiliatorių tiekimas yra nepakankamas.

„Formlabs“ taip pat vertina suskaidytų ventiliatorių vamzdžių galimybes, nors bendrovė pabrėžia, kad jie turėtų būti naudojami tik kaip paskutinė išeitis. Iš tikrųjų bendrame ketvirtadienio pareiškime Reanimacijos draugija, Amerikos kvėpavimo asociacija ir kitos medicinos grupės priešinosi tuo pačiu metu naudoti vieną ventiliatorių keliems COVID-19 pacientams. 

„Protolabs“ pastarosiomis savaitėmis taip pat pertvarkė savo verslą sprendžiant medicinos produktų iššūkius JAV ir Europoje, sako Holtas.

Be kita ko, įmonė kartu su Minesotos universitetu kuria, išbando ir pritaiko šešias pigių ventiliatorių dalis. Šie darbai bus baigti artimiausiomis dienomis. Ekspertai gali atvirai skelbti dizainus, kurie mechaniškai užpildo plačiai prieinamus rankinius „ambulatorinius“ krepšius, leisdami ligoninėms kritinio trūkumo atveju gaminti savo prietaisus. (Panašų projektą kuria ir grupė iš MIT.)

„Protolabs“ taip pat gamina komponentus dideliam ventiliatorių gamintojui, tačiau Holtas teigia, kad įmonė šiame etape neatskleis jo vardo ir nepateiks papildomos informacijos.

„Formlabs“ galėjo greitai pradėti gaminti tamponus savo Ohajo gamykloje, nes anksčiau FDA buvo užsiregistravusi dėl tam tikrų medicinos produktų. Tai susiję su odontologijos produktų pavyzdžiais, kurie patenka į žmonių burną, pavyzdžiui, 3D atspausdintomis dantų naktinėmis kapomis ir dantų protezams, sako Lakatos.

„Formlabs“ bendradarbiauja su medicinos ekspertais iš „USF Health“ Tampoje ir „Northwell Health“, siekdama paspartinti nosies tamponų kūrimą ir testavimą. Nors šie tamponai yra gana paprasti įtaisai, jie turi būti pakankamai ploni, ilgi ir lankstūs, kad prasiskverbtų giliai į nosies ertmę, kad aptiktų ankstyvus Covid-19 požymius. Jei jie nepakankamai kokybiški, jie gali nurodyti klaidingus rezultatus. Tai savo ruožtu paskatins užkrėstus pacientus elgtis taip, kad liga galėtų toliau plisti, sakė Lakatosas.

„Formlabs“ teigia, kad per ateinančias savaites jis gali greitai įdiegti daugiau spausdintuvų ir padidinti savo tamponų gamybą gerokai daugiau nei 100 000 per dieną, atsižvelgiant į medicininius poreikius, nes koronaviruso protrūkis didėja.

Parašykite komentarą