Kas yra atvirkštinė inžinerija?

Gamyboje sąvoka atvirkštinė inžinerija naudojama apibendrinant esamo objekto atkūrimo procesą. Projektuodamas objektą nuo nulio, inžinierius parengia projekto specifikaciją ir sukuria brėžinius, iš kurių pagamintas objektas.

Ir atvirkščiai, naudojant atvirkštinę inžineriją, projektavimo inžinierius pradeda nuo galutinio produkto ir grįžta per projektavimo procesą, kad pasiektų produkto projekto specifikaciją. Proceso metu atrandama svarbi informacija apie projektavimo koncepcijas ir gamybos metodus.

Atvirkštinė inžinerija prasideda užfiksuojant erdvinę informaciją apie objektą per 3D skenavimą, nesvarbu, ar tai mechaninis komponentas, ar paprastas daiktas, ar senovinis artefaktas.

Atvirkštinė inžinerija apima 3D duomenų kaupimą taškų debesyje. Yra daugybė būdų rinkti vertingą informaciją apie produktų dydį, tačiau naudoti 3D skenavimą yra svarbiausia. Gautų duomenų tikslumas turės įtakos atvirkštinės inžinerijos modelio kokybei ir dispersijai, palyginti su originalu.

Kam naudojama atvirkštinė inžinerija?
Atvirkštinė inžinerija leidžia kopijuoti esamą detalę, užfiksuojant jos fizinius matmenis ir savybes. Yra daug priežasčių modifikuoti pageidaujamą detalę, įskaitant:

Pasenę komponentai – daugeliui komponentų, kurie buvo sukurti ir pagaminti prieš daugelį metų, nėra jokių 2D brėžinių ar 3D CAD duomenų, iš kurių būtų galima atkurti objektą. Atvirkštinė inžinerija yra gyvybiškai svarbi informacijos gavimo priemonė norint iš naujo sukurti produktą.

Originalios įrangos gamintojo (OEM) klausimai – jei originalios įrangos gamintojas nebeparduoda arba prarado projektavimo duomenis, tada atvirkštinė inžinerija suteiks svarbios informacijos apie gaminį, kad būtų galima toliau gaminti tą objektą.

Projektavimas, bandymai ir dalių analizė – naudojant atvirkštinę inžineriją, 3D gaminį galima greitai skaitmeninti ir rekonstruoti arba analizuoti, kad būtų pasiekta geresnių dizaino iteracijų.

Konkurentų analizė. Bet kuri organizacija gali analizuoti konkurentų produktus.

Nestandartiniai ir senoviniai objektai – ten, kur nėra informacijos apie objekto dydį, išskyrus patį fizinį objektą, greičiausias ir patikimiausias būdas jį atgaminti yra atvirkštinė inžinerija. Kai produktas yra natūralus (nestandartinė geometrija), gali būti sunku suprojektuoti CAD, nes gali būti sunku užtikrinti, kad CAD modelis bus pakankamai panašus į realų objektą. Atvirkštine inžinerija šios problemos išvengiama, nes fizinis modelis yra informacijos apie CAD modelį šaltinis.

Šiuolaikinė gamyba – tokios technologijos kaip priedų gamyba grindžiamos atvirkštine inžinerija.

Laikas ir ekonomiška modelių ir gaminių gamyba
Atvirkštinis inžinerijos procesas yra ypač ekonomiškas, jei gaminiai, kuriuos reikia gaminti, reikalauja reikšmingos finansinės investicijos arba bus pakartoti dideliais kiekiais. Kita atvirkštinės inžinerijos teikiama nauda yra trumpesnis produkto kūrimo ciklas. Itin konkurencingoje pasaulinėje rinkoje gamintojai nuolat stengiasi sutrumpinti naujo produkto pristatymo į rinką laiką. Taikant atvirkštinę inžineriją, 3D modelį galima greitai skaitmeniniu būdu įrašyti ir, jei reikia, rekonstruoti ar eksportuoti įvairiems gamybos metodams, pavyzdžiui, priedų gamybai, vakuuminiam liejimui ar CNC apdirbimui.

Kaip rinkti duomenis atvirkštinei inžinerijai
Detalės geometrijos kaip paviršiaus taškų pateikimas yra pirmas žingsnis kuriant parametrinius arba laisvos formos paviršius. Didelio tikslumo, tankus tinklas sukuriamas iš taškinio debesies, naudojant matavimo programinę įrangą arba specialią atvirkštinės inžinerijos programinę įrangą.

Papildoma fotogrammetrijos sistemos nauda yra ta, kad duomenys, surinkti didesniems objektams, tokiems kaip visas orlaiviai ar valtys, yra dar patikimesni. Fotogrammetrija yra atskira metrologijos sistema, skirta fiksuoti atskaitos taškus naudojant kelis skaitmeninius vaizdus naudojant patikrintą skaitmeninį veidrodinį fotoaparatą.

Atvirkštinė inžinerija
Priklausomai nuo tolesnio CAD modelio taikymo, gali būti sukurti skirtingų tipų paviršiai. Pavyzdžiui, tai gali būti nuo visiškai parametrinio CAD modelio sukūrimo, kurį galima lengvai modifikuoti, kuris greičiausiai bus reikalingas atliekant pertvarkymą ar optimizavimą. Palyginti su tuo, kur dalis būtų atgauta ar išanalizuota, kai būtų buvę galima naudoti švarų vaizdą.

Naudojant specialią programinę įrangą, CAD modelis yra išanalizuojamas ir siunčiamas Klientui. Ten parodyti didžiausi nuokrypiai tarp nuskaitytų duomenų ir CAD modelio bei dokumentų, kurie atitiko specifikacijos reikalavimus.

Kodėl mes naudojame kompiuterinį dizainą (CAD)?
Naudodami įvairią CAD ir atvirkštinės inžinerijos programinę įrangą, galime sukurti tikslius gamybos duomenis, analizuoti gamybą ir patobulinti esamus dizainus.

CAD naudojamas kuriant dviejų ar trijų matmenų (2D arba 3D) fizinių objektų vaizdus. Gaminiuose ir pramoniniame dizaine CAD pirmiausia naudojamas kuriant išsamius 3D vientisos ar paviršiaus modelius arba 2D vektorinius fizinių komponentų brėžinius. Tačiau CAD taip pat naudojamas projektavimo procese, pradedant konceptualiu dizainu ir gaminio išdėstymu, stiprumu ir dinamine mazgų analize ir baigiant gamybos metodų apibrėžimu. Tai leidžia inžinieriui išanalizuoti dizaino variantus, rasti optimalų gamybos dizainą, tuo pačiu sumažinant fizinių prototipų naudojimą.

Parašykite komentarą